ripper napsal:
ty tam děláš komplet generálku, co?
Nedělám ,ale budu motorku prodávat a ted když ji trošku trápim přes spojku tak začíná být tcítit smrad ze spojky tak ji radši vyměním.....nechci aby mi to pak nový majitel vyčetl...nemám to rád. tak ji projistotu vyměním.
Upravil dodge dne 17.06.2013 19:15
Vše co dojede do cíle je dobré.
ripper napsal:
ty tam děláš komplet generálku, co?
Nedělám ,ale budu motorku prodávat a ted když ji trošku trápim přes spojku tak začíná být tcítit smrad ze spojky tak ji radši vyměním.....nechci aby mi to pak nový majitel vyčetl...nemám to rád. tak ji projistotu vyměním.
Že ti spojka smrdí, když jí trochu trápíš v terénu neznamená, že končí. Je to suchá spojka a ta hned začne kouřit. Klidně může najet dalších X desítek tisíc. Když sundáš startér, tak se na ní můžeš podívat a změřit tloušťku, a pak bych do kdyžtak řešil.
ripper napsal:
ty tam děláš komplet generálku, co?
Nedělám ,ale budu motorku prodávat a ted když ji trošku trápim přes spojku tak začíná být tcítit smrad ze spojky tak ji radši vyměním.....nechci aby mi to pak nový majitel vyčetl...nemám to rád. tak ji projistotu vyměním.
Že ti spojka smrdí, když jí trochu trápíš v terénu neznamená, že končí. Je to suchá spojka a ta hned začne kouřit. Klidně může najet dalších X desítek tisíc. Když sundáš startér, tak se na ní můžeš podívat a změřit tloušťku, a pak bych do kdyžtak řešil.
Ahoj díky za radu s tím starterem zkusím to zkouknout.
Vše co dojede do cíle je dobré.
To, že spojka zasmrdí opravdu neznamená, že "umírá". Jak píš Štěpán, při vyndaném startéru jde tloušťka lamely orientačně změřit mezi přítlačáky. Je to fakt orientační změření - správně se má lamela měřit v místě u nýtů (tj. ve středu obložení). Lamela se sjíždí nestejnoměrně - tzn. vždy má na obvodu menší tloušťku než u nýtů. Takže klidně mezi přítlačáky můžeš naměřit hraniční hodnotu opotřebení a na středu u nýtů bude ve skutečnosti klidně o 0,2 - 0,3mm více (i víc).
...po dohodě servis a diagnostika moto BMW...
Ahoj,
přiživím se na tomhle tématu....měl jsem dole startér, tak jsem se jal změřit tloušťku lamely u mojí 1100GS.
Naměřil jsem jenom 4,6mm. Je mi jasný, že to je už na výměnu (sice mám jen 75tis km), ale jde mi o to, jestli chápu z Tondova příspěvku správně, že těch 4,6mm na úplným okraji bývá nejtenčí místo lamely?
Za měsíc mě čekají francouzské Alpy a asi to nestihnu vyměnit...teď spojka funguje normálně a neklouže. Předpokládám, že nejdříve začne prokluzovat, než by odešla?
xtmotoman přiložený následující obrázek:
[160.24Kb]
Upravil xtmotoman dne 20.06.2026 08:36
BMW R1100GS - '98 - 73000km
xtmotoman napsal:
Ahoj,
přiživím se na tomhle tématu....měl jsem dole startér, tak jsem se jal změřit tloušťku lamely u mojí 1100GS.
Naměřil jsem jenom 4,6mm. Je mi jasný, že to je už na výměnu (sice mám jen 75tis km), ale jde mi o to, jestli chápu z Tondova příspěvku správně, že těch 4,6mm na úplným okraji bývá nejtenčí místo lamely?
Za měsíc mě čekají francouzské Alpy a asi to nestihnu vyměnit...teď spojka funguje normálně a neklouže. Předpokládám, že nejdříve začne prokluzovat, než by odešla?
Ahoj. Spojka když odchází, začne občas prokluzovat - třeba na trojku v tahu pod plným plynem ti vyletí otáčky, pak to zase drží normálně... Opravdu se to nezhorší teď hned a konečná.
Mě klouzala takhle občas spojka a dal jsem přes Alpy Itálii do Neapole a zpět zase Stelvio atd..(naložený a ve dvou) a chovalo se to pořád stejně. Jen sem to záměrně neničil a bylo to v cajku.
Takže pokud ještě neklouže a nechystáš se někam mimo asfalt na větší off, není důvod to řešit. Nech to na zimu a užij si výlet.
H.
/ Z howna bič neupleteš. Když upleteš, tak s ním nezapráskáš. Když zapráskáš, tak jenom sebe. /